لاریجانی: ساخت و ساز ساختمان ها باید براساس ضوابط باشد

Ip8KdpZL2Oov

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ شهرداری گفت: تصمیم حذف اصل جرائم ماده ۱۰۰ خوب است و ساخت و سازها باید بر اساس ضوابط باشد که در صورت اجرایی شدن این موضوع تخلف های ساختمانی هم کاهش خواهد یافت.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی سازمان نظام مهندسی قم، علی لاریجانی در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی این استان، در خصوص موضوع مجریان ذیصلاح نیز افزود: به نظر می رسد حضور یک سازنده متخصص و دارای صلاحیت های لازم در ساخت و سازها منطقی باشد که باید الزامی شدن این مساله را در شورای عالی استان ها و یا در وزارت کشور دنبال کنیم.

وی همچنین با اشاره به موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اظهار داشت: نظام مهندسی قم اشکال ها و پیشنهادهای خود را در خصوص هر یک از بندهای اصلاحیه این قانون ارائه دهد.

لاریجانی در ادامه با تاکید بر تلاش برای روان سازی کار مردم اظهار داشت: باید برای افرادی که قصد دارند برای خودشان مسکنی بسازند تسهیلاتی در نظر گرفت.

وی ابراز داشت: در زمینه موضوع های معماری اسلامی و همچنین سبک زندگی، نظام مهندسی کار تخصصی در این زمینه ها می تواند انجام دهد و اگر در جایی نیز نیاز به قانون بود مجلس شورای اسلامی از آن حمایت خواهد کرد.

وی گفت: ساخت وسازها چه در معماری داخلی و چه خارج از ساختمان باید به گونه ای باشد که آرامش خانواده در آن حفظ شود و اشراف های دیگران به درون منازل باید به حداقل برسد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: برقراری تناسب میان پذیرش دانشجویان در رشته های مختلف و نیازهای کشور همواره مورد بحث بوده است و جا دارد سازمان نظام مهندسی ساختمان کار کارشناسی جامعی در زمینه نیاز کشور به مهندسان داشته باشد و این مطالعات نیز در اختیار مجلس قرار گیرد تا در کمیسیون های مختلف از جمله کمیسیون آموزش و عمران و همچنین مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار نیز امین مقومی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم به تشریح فعالیت های این سازمان و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت عرصه صنعت ساختمان در استان پرداخت.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *