شهردار اصفهان: “حقوق شهروندی” در طراحی‌، ساخت و ساز و توزیع منابع اصفهان باید رعایت شود

9

9شهردار اصفهان با بیان اینکه در همه زمینه‌ها از جمله طراحی‌ها، ساخت و سازها، توزیع منابع و غیره حقوق شهروندی به معنای واقعی باید رعایت شود، گفت: در این راستا به نیازهای مردم باید پاسخ داده شده و در غیر این صورت حقوق شهروندی نقض می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، قدرت الله نوروزی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه تعدادی از مدیران شهرداری اصفهان اظهار داشت: مدیرانی که امروز شاهد تودیع آنها هستیم از مدیران خوب و شایسته هستند و تغییر آنها به دلیل ناتوانی و قصور در کارها نیست، اما لازم است جابجایی‌هایی صورت گیرد و نیروهای جدید وارد عرصه کار شوند تا برنامه‌هایی که اعلام کردیم بهتر از گذشته اجرا و اهداف محقق شود.

وی افزود: بازرسی حوزه بسیار حساسی است که مسئول آن بیش از هرچیزی باید شناخت دقیق از وظایف همه مدیران، کارکنان و کارشناسان و مطالبات مردم داشته باشد تا مانع ایجاد هرگونه خطا و پیشگیری شود، علاوه بر این باید شفاف سازی در دستور کار قرار گیرد تا مردم نیز در جریان امور و فعالیت‌ها قرار گیرند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در مناطق شهرداری نیز به دنبال رونق بخشیدن هستیم، گفت: به دنبال تغییر فضا در مناطق مختلف هستیم تا مشکلاتی که وجود دارد برطرف شود، اگر مشکلات باقی بماند شهرداری‌های مناطق زمین‌گیر می‌شوند و نیاز است تا تغییراتی انجام شود.

وی با بیان اینکه برای هر منطقه مدیری را برخواهیم گزید تا کارهای بر زمین مانده اجرا شود، افزود: مدیران جدید از نیروهای جوان و با انگیزه هستند که با کمک اهالی منطقه و با حمایت مدیران سایر بخش‌ها امیدواریم به موفقیت برسند.

نوروزی گفت: منطقه 2 شهرداری اصفهان بافت سنتی، محلی و پراکنده دارد و نیازمند مدیری چابک با انرژی و جوان است، مدیر جدید این منطقه جوانی با انرژی و جوان است، روابط او در بخش‌های دیگر می‌تواند به پویایی و فضای جدید این منطقه کمک کند.

 وی با بیان اینکه منطقه خوراسگان نیازمند دمیدن نفس جدید است، ادامه داد: در این منطقه نیازمند انسجام و برنامه‌ریزی بیشتر هستیم تا همکاری بیشتری از طرف مردم نیز صورت گیرد. خوراسگان مدت زمان زیادی نیست که به اصفهان پیوسته و باید از حق و حقوق مردم این منطقه دفاع شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر در انتخاب مدیران بتوانیم هرچه بیشتر از جوانان استفاده کنیم سبب ایجاد تحول و معرفی مدیران توانمند و با تجربه برای آینده خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر این مسیر را ادامه دهیم در آینده با بحران نداشتن مدیر مواجه نخواهیم شد، خاطرنشان کرد: این جوانان باید از پله‌های پایین تجربه کسب کنند تا در آینده از پست‌های بالاتر بهره‌مند شوند.

نوروزی افزود: قول داده بودیم که از بانوان نیز در پست‌های مدیریتی استفاده شود، تمام نیروهایی که به تازگی به کار گرفته شده و در آینده از آنها استفاده می‌شود باید نکات مهمی را مدنظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: شهرداری متعلق به همه شهروندان است، هیچ یک از مدیران مناطق، معاونان و سایر مسئولان نباید فراموش کنند که برای مردم و در خدمت آنها هستند و منشأ قدرت و اختیار آن مردم هستند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در همه زمینه‌ها از جمله طراحی‌ها، ساخت و سازها، توزیع منابع و .. حقوق شهروندی به معنای واقعی باید رعایت شود، گفت: مسائل مهمی در زیست سالم مدنظر است که باید مدنظر مسئولان قرار گیرد، در این راستا به نیازهای مردم باید پاسخ داده شده و در غیر این صورت حقوق شهروندی نقض می‌شود.

وی اظهار داشت: اگر توانستیم خدمات را به طور صحیح به مردم ارائه دهیم آنگاه می‌توانیم امیدوار باشیم که مردم نیز قانون را رعایت کنند و البته قانون نیز باید منطق داشته و روشن باشد.

نوروزی گفت: نباید در 15 منطقه 15 تصمیم متفاوت گرفته شود و این به معنی ابهام است، ما اکنون با قانونی مواجه هستیم که آخرین اصلاح آن در سال 1334 بوده است، قانونی پیر که اگر حقوقدانی بخواهد از آن درک درستی داشته باشد با مشکل مواجه می‌شود، این ابهامات باید رفع و شورایی ایجاد شود که وحدت رویه در این زمینه ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها در جایی باید به دیوان محاسبات پاسخگو باشند که از بودجه‌های دولتی استفاده کنند اما ما می‌بینیم که شهردار هر روز باید به دیوان پاسخگو باشد که این مسائل باید حل و فصل شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ما ناگزیر هستیم که برخی از پروژه‌های اصلی را با کمک و مداخله مناطق اجرا کنیم، اظهار داشت: مترو اکنون قصه پر غصه اصفهان است که هنوز فاز نهایی آن پایان نیافته و در اجرای آن همه باید به میدان بیایند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *