دادستان کل کشور ؛ تحویل لیست ساختمان‌های ناایمن به دادگستری تهران

2

دادستان کل کشور گفت: شهرداری تهران لیست ساختمان‌های ناایمن را به دادگستری تهران تحویل داده است

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری افزود: دادستانی و دادگستری استان تهران و همچنین سایر استان‌ها در باره ساختمان‌های ناایمن ورود و به دستگاه‌ها مربوطه و برخی از مالکان این ساختمان‌ها نیز موارد را اعلام کرده است.

وی افزود: اینکه ساختمان‌های ناایمن شناسایی و سپس تخریب و در نهایت ساخت و ساز انجام شود، وظیفه دادستانی نیست بلکه نهاد‌های مربوطه باید نسبت به انجام وظایفشان در این حوزه اقدام کنند.

دادستان کل کشور در واکنش به اینکه آیا شهردار تهران که در گذشته اعلام کرده بود لیست ساختمان‌های ناایمن در تهران را فقط به مرجع قضایی اعلام خواهد کرد و اینکه تا به امروز این اقدام از ناحیه وی صورت گرفته یا خیر؟ بیان کرد: لیست ساختمان‌هایی که در تهران ایمنی ندارند توسط شهرداری تهران به دادگستری استان تهران تحویل داده شده است.

وی افزود: در حوادث اخیری که اتفاق افتاد به ویژه حادثه زلزله نزدیک به ۸ ریشتر در کشور ترکیه، تصاویر منتشر شده از این وقایع وحشتناک است، این موارد هشداری است به تمام مسئولان امر من جمله سازمان مهندسی، شهرداری‌ها، وزارت راه و شهرسازی و … که باید بیش از گذشته وظایف خود در این حوزه را با جدیت دنبال و اقدامات لازم را انجام دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *