تشکیل کمیته بررسی نحوه نظارت و اجرای مقررات آتش نشانی در پروژه ها

5

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل کمیته بررسی نحوه نظارت و اجرای مقررات آتش نشانی در پروژه های ساختمانی با حضور نمایندگانی از شورای شهر، شهرداری و سازمان نظام مهندسی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، افشین حبیب زاده در تشریح جزئیات جلسه اخیر کمیسیون عمران، حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران گفت: به منظور بررسی نحوه نظارت و اجرای تاسیسات آتش نشانی در پروژه‌های ساختمانی شهر تهران، جلسه‌ای با حضور اعضا و کارشناسان کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران، نمایندگانی از معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی برگزار شد.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران به برخی از اختلاف نظرات میان سازمان نظام مهندسی و سازمان‌های مرتبط با شهرداری در ارتباط با نحوه نظارت بر تاسیسات آتش نشانی در ساخت و سازها اشاره کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی از اجرای سلیقه‌ای مقررات در مناطق و بلاتکلیفی شهروندان در اجرای مقررات مرتبط با آتش نشانی نقدهایی مطرح کرد که در این راستا قرار شد کمیته‌ای در جهت شناسایی مسائل و مشکلات مرتبط با نحوه نظارت و اجرای مقررات مربوط به ایمنی و آتش نشانی تشکیل گردد.

وی ادامه داد: این کمیته که با حضور نمایندگانی از شورای اسلامی شهر تهران، معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران، سازمان نظام مهندسی و سازمان آتش نشانی تشکیل خواهد شد در جهت تدقیق مسئولیت هاو تکالیف سازمان‌های مربوطه فعالیت خواهد کرد.

حبیب زاده همچنین اعلام کرد که سازمان آتش نشانی سامانه‌ای را رونمایی خواهد کرد که می‌تواند یکپارچگی لازم در اعمال مقررات مربوط به حوزه نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها را فراهم آورد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *