روش‌های حل اختلافات و دعاوی قراردادهای ساخت

8

روش‌های حل اختلافات و دعاوی قراردادهای ساخت

ویژگی ها
ناشر: فدک ایساتیس
مولف: مهندس شهریار محمدکریمی، مهندس شهرام محمد کریمی، دکتر نادر عربشاهی
تعداد صفحات: 256
قطع : وزیری
نوبت چاپ: دوم
سال چاپ : 1391
نوع چاپ : تک رنگ
نوع جلد : شومیز
شابک: 9786001600227
وضعیت : منتشر شده
ناشر انتشارات فدک ایساتیس
کد کتاب 728307
وزن 480 گرم

ادعا در قراردادهای ساخت رو به افزایش می باشد. هر اندازه که بر زمان و هزینه تاکید بیشتری می شود، قراردادهای بیشتری به خاطر فقدان برنامه ریزی اولیه و یا اتخاذ روش های ناصحیح در بهره برداری از مفاد قرارداد، دچار مشکل می شوند. در دعاوی هزینه بر، معمولا مدعی و مدعی علیه هر دو کم و بیش مقصر هستند. در صورتی که طرفین اختلاف دلایل اصلی دعوی را تشخیص دهند و روش های مناسب با آن را اتخاذ نمایند، بسیاری از اختلافات قابل اجتناب می باشند و یا به صورت مسالمت آمیز برطرف می شوند.
کتاب حاضر، تقریبا به بررسی تمامی موضوعات مشکل آفرین که در دعاوی قراردادهای بین المللی به وجود می آیند، می پردازد. توضیحات مبسوط پیرامون پرونده های قضایی مرتبط با قراردادهای بین المللی و معرفی رویکردهای سیستماتیک انواع مختلف قراردادها در مقابل دعاوی گوناگون، مهمترین ویژگی این کتاب می باشد. همچنین نمودراهای میله ای و فلوچارت های به کار رفته باعث فهم بیشتری در نمایش ادعا، پاسخ به ادعا و حل و فصل دعاوی شده است. 


مقدمه

اغلب کتاب ها درحوزه ی مدیریت ادعا، منحصر به قراردادهای پیمانکاران ایران و شرایط حقوقی حاکم بر طرح های عمرانی کشور است و متاسفانه تاکنون کتاب جامعی برای قراردادهای بین المللی در کشور به چاپ نرسیده است . از این رو نیاز مبرم و اشتیاق فراوان دانشگاهیان و خبرگان صنعت ساخت به این موضوع باعث شد که از مدت ها قبل به دنبال نگارش کتابی جامع باشیم تا بتوانیم دغدغه های آنها را برطرف سازیم. در همین راستا، نگارندگان با مطالعه ی کتاب ها و ژورنال های لاتین معتبر، سعی کرده اند مطالبی را گردآوری نمایند تا خوانندگان با مطالعه ی آن به مباحث “دعاوی قراردادهای بین المللی” آگاهی پیدا کنند.
امید است کتاب حاضر که با توجه به نیازهای کنونی دانشگاهیان و صنعت ساخت، تهیه شده است، بتواند شکاف و خلاهای موجود بین آموزه های دانشگاهی و نظری با مسایل و موضوعات صنعت ساخت را پرکند و دانشجویان و اساتید رشته های عمران و معماری خصوصا گرایش های مدیریت ساخت و مدیرت پروژه و همچنین مدیران قرارداد و حقوقی شرکت ها و سازمان ها هریک بتوانند به فراخور نیاز از آن بهره مند شوند.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *