ایرادهای اساسی زنجیره ساخت و ساز در کشور/متغییر بودن ضوابط شهرسازی موجب تخریب ساختمانها زودتر از موعد می شود

0

121550_origعضو سازمان نظام مهندسی تهران با بیان اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد گفت:متغییر بودن ضوابط شهرسازی و اجازه ساخت و افزایش طبقات واحدها باعث می شود ساختمانی که هنوز عمر فیزیکی آن تمام نشده است، تخریب شود.

مهدی روانشادنیا با تاکید بر اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد گفت: متغییر بودن ضوابط شهرسازی و اجازه ساخت و افزایش طبقات واحدها باعث می شود ساختمانی که هنوز عمر فیزیکی آن تمام نشده است تخریب شود که این امر باعث افزایش ارزش اقتصادی فردی اما به ضرر اقتصاد کشور می شود.

وی افزود:برای تایید اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد باید برای آن مثالی زد که به طور مثال در استفاده از مصالح ساختمانی ، استاندارد اجباری نداریم و در جاهایی هم که وجود دارد از استانداردها استفاده نمی شود.

روانشادنیا با بیان اینکه در تهران ۶۰۰ تولید کننده تیرچه وجود دارد خاطر نشان کرد: کمتر از ۵۰ تولید کننده دارای استاندارد از سازمان استاندارد هستند و اغلب سازندگان در استان تهران از تیرچه های فاقد استاندارد استفاده می کنند.

به گفته وی، اگر ساختمانی با کیفیت مناسب طراحی و ساخته شود به دلیل رعایت نکردن فرایند نگهداری، عمر مفید ساختمان کاهش می یابد.

روانشادنیا با بیان اینکه بین ارائه خدمات حرفه ای و کیفیت ساخت ارتباط مستقیم وجود دارد ، تصریح کرد : ساختمان در متراژ پایین برای سرمایه گذار توجیه اقتصادی ندارد بنابر این از خدمات استفاده نمی کند و کیفیت را پایین می آورد.

Share.

About Author

Leave A Reply