عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در گفت وگو با میزان: ساخت و ساز یا هر نوع تغییر کاربری باید تابع قانون باشد

0

زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به خرید املاک پیرامون دانشگاه علامه طباطبایی و تغییر کاربری مسکونی به اداری در آن ها، گفت: طبیعتا دانشگاه باید بر اساس قواعد و قوانین شهری اقدام کند.

وی با بیان اینکه هر نوع ساخت و سازی در شهر در محدوده شهری باید مجوز داشته باشد، افزود: اگر قرار است اتفاقی در درون یا بیرون از دانشگاه رخ بدهد باید دارای مجوز‌های قانونی باشد.

نژادبهرام با تاکید بر اینکه امکان ساخت و ساز در هر جایی از محیط شهری ممکن نیست، تصریح کرد: شهر قانون مندی خاص خود را دارد از این رو هیچ ارگان یا سازمانی نمی‌تواند به آن بی توجه باشد. این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دانشگاه‌ها خارج از ضابطه‌ها نیستند، گفت: دانشگاه‌ها نیز باید برای هر اقدامی در حوزه ساخت و ساز یا تغییر کاربری تابع قوانین کمیسیون ماده ۵ یا شورای عالی شهرسازی باشند.

وی با بیان اینکه در توسعه شهری باید همه موارد تابع طرح تقصیلی یا جامع باشد، افزود: اگر مالکی طرحی دارد باید مجوز‌ها را از مراجع ذی صلاح دریافت کند در غیر این صورت اقدام خلاف قانونی رخ داده است. گفتنی است؛ گویا چندی است دانشگاه علامه طباطبایی در منطقه ۲۲ اقدام به خرید املاک مربوط به دهکده المپیک می‌کند و تاکنون نیز موفق شده است که سه بلوک مسکونی را خریداری و با تغییر کاربری آن‌ها را به اداری تبدیل کند.

Share.

About Author

Leave A Reply